O nás

Vítáme Vás na stránkách Domova pro seniory BLANÍK

Domov pro seniory BLANÍK s.r.o. poskytuje dle zákona 108 o sociálním službách 2 sociální služby, domov se zvláštním režimem (§50) a domov pro seniory (§49). Našim základním cílem je spokojenost klienta. Domov provozuje rodinná firma. Věříme, že statut rodinné firmy přinese našim klientům z toho plynoucí pozitiva, jako jsou stabilní a kvalifikovaný tým, jemuž jde o poskytování péče v nejvyšší kvalitě, protože kvalita péče je odrazem a nositelem dobrého jména a dobré pověsti.

Prostředí domova má terapeutickou hodnotu, proto je domov zařízen funkčně a bezpečně, s přihlédnutím na požadavky a zvyky klientů. Naší snahou je, aby se co nejvíce podobal skutečnému domovu. Záměrem bylo vybavit interiéry v bytovém stylu 50. let, ve kterých naši klienti byli v aktivním produktivním věku, vychovávali děti, chodili do práce atd.

Klient určuje svůj denní režim, kdy bude vstávat, kdy a co bude jíst, co bude přes den dělat, kdy bude odpočívat. Klienty podporujeme a pomáháme hledat vhodnou náplň času. Klienty motivujeme, aby dle svých možností byli aktivní. Nabízené aktivity vybíráme tak, aby pokud možno daly klientům pocit smysluplně stráveného dne.

Víme, že největším problémem u seniorů v pobytových zařízeních je pocit nepotřebnosti a ztráty životního smyslu. Proto společně s klientem hledáme náplň času, aby se každý mohl v maximální míře seberealizovat podle svých možností a nacházet radosti ve svém životě.

Všeobecné informace

Domov pro seniory BLANÍK je zařízením začleněným do sítě poskytovatelů sociálních služeb. Naplňuje všechny požadované standardy na tento typ zařízení dle platné legislativy ČR.

Zřizovatelem Domova pro seniory BLANÍK je společnost Domov pro seniory Blaník s.r.o..

Našim hlavním cílem je péče v domácím prostředí, která má co nejvíce přiblížit přirozené prostředí a život klientů, v jejich dřívějších domovech.

V domově  nabízíme bydlení pro seniory, celodenní stravování, sociální a zdravotní péči.

Poloha

Najdete nás v Mnichovicích, v malebném městečku 30 km východně od Prahy, okres Praha – východ.

Ubytování

Nabízíme jedno,  dvoulůžkové  a třílůžkové pokoje.

Ubytování u nás připomíná domácí, rodinné prostředí, respektuje požadavky bezpečného domova, které je přizpůsobené zvyklostem seniorů a jejich potřebám.

Péče

Každý klient, který k nám přichází, má své zažité rituály, zvyklosti i specifická přání, proto nám jde o porozumění životní historie klienta a na základě tohoto porozumění poskytujeme adekvátní služby a skutečně individualizovanou péči.

Zaručujeme kvalitní péči i nejrůznější aktivity pro seniory se spoustou možností jak trávit volný čas nejen ve společnosti nových přátel, ale i spolu s dalšími členy Vaší rodiny.

Náš kolektiv zaměstnanců se stále snaží přemýšlet, jak maximálně podpořit klienta v jeho soběstačnosti v souvislosti s jeho dřívějším způsobem života.

Na příchod klienta se tým zaměstnanců pečlivě připravuje, aby maximálně usnadnil adaptaci klienta na nové prostředí.

Péče je poskytována v souladu s platnými právními předpisy a standardy kvality sociálních služeb.

Domov pro seniory BLANÍK, domov jako doma chce být skutečným domovem.

Comments are closed.